Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Jonas Segersam (KD)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Utbildningsnämndens förskoleutskott
    v ordf 2019-01-10 − 2020-09-07
  • Kommunala Handikapprådet
    led 2019-01-10 − 2020-05-06
  • Valberedningen
    led 2018-10-15 − 2019-12-31
  • Socialnämndens individutskott 5
    ers 2015-06-01 − 2018-12-31
  • Kommunala pensionärsrådet
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Fyrisåns vattenförbund
    ombers 2016-02-29 − 2018-12-31
  • Socialnämnden
    2:e v ordf 2017-01-30 − 2018-12-31
  • Brottsförebyggande rådet
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Styrgrupp för Närvård
    ers 2015-12-09 − 2018-12-31
  • Politisk ledning
    råd 2015-04-27 − 2018-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2015-05-25 − 2018-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2014-11-01 − 2018-10-31
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika krisledningsnämnd
    ers 2015-05-06 − 2018-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Valberedningen
    led 2014-10-27 − 2018-10-14
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2015-04-27 − 2016-12-31
  • Styrelsen Uppsala vård och omsorg
    2:e v ordf 2015-04-27 − 2016-12-31
  • Socialnämndens individutskott 3
    ers 2015-06-01 − 2016-06-01
  • Socialnämnden
    ers 2015-01-01 − 2015-05-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2015-01-01 − 2015-04-27
  • Bror Hjorthstiftelsen
    ordf 2009-08-31 − 2014-12-31
  • Danmarks KDN
    ers 2002-04-22 − 2002-12-31
  • Danmarks KDN
    ers 2001-10-30 − 2002-03-25