Coronaviruset och Covid-19 – Folkhälsomyndigheten och Region Uppsala har skärpt de allmänna råden i Uppsala län för att försöka bryta den ökade smittspridningen. Läs mer om Covid-19 och coronaviruset

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Eva Christiernin (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Socialnämndens individutskott 4
    ers 2020-06-01 − 2020-08-31
  • Socialnämndens individutskott 2
    ers 2020-06-01 − 2020-08-31
  • Socialnämndens individutskott 5
    ers 2020-06-01 − 2020-08-31
  • Socialnämndens individutskott 3
    ordf 2019-10-31 − 2020-05-31
  • Valberedningen
    ers 2019-05-27 − 2019-12-31
  • Socialnämnden
    ers 2018-11-01 − 2018-12-31
  • Omsorgsnämnden
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • LSS-rådet
    led 2016-04-27 − 2018-12-31
  • Styrgrupp för Närvård
    repr 2015-12-09 − 2018-12-31
  • Kommunala Handikapprådet
    led 2015-05-01 − 2018-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2014-11-01 − 2018-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2015-01-01 − 2016-12-31
  • Kommunala Handikapprådet
    led 2013-01-01 − 2014-12-31
  • Nämnden för hälsa och omsorg
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Kommunala Handikapprådet
    ers 2011-03-31 − 2012-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    ers 2008-02-25 − 2010-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Söder
    ers 2008-03-19 − 2008-08-25
  • Grafiskt Utbildningscenter AB
    led 2003-10-22 − 2006-12-31
  • Politisk ledning
    polsekr 2004-10-25 − 2006-10-31
  • Graphiskt Utbildningscenter AB
    suppl 2003-08-25 − 2003-10-23
  • Socialnämnden
    ers 2002-02-26 − 2002-12-31