Kakor (cookies)

Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Berit Christina Eriksson (S)

Aktuella uppdrag

  • Fanstafonden ledamot

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Vatten och Avfall AB
    led 2019-01-01 − 2022-12-31
  • Mälarens vattenvårdsförbund
    omb 2019-01-28 − 2022-12-31
  • Fanstafonden
    led 2019-01-28 − 2022-12-31
  • Fyrisåns vattenförbund
    led 2019-01-28 − 2022-12-31
  • Fyrisåns vattenförbund
    ers 2017-02-27 − 2018-12-31
  • Fanstafonden
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Uppsala Vatten och Avfall AB
    suppl 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Gatu- och samhällsmiljönämnden
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Bälinge Ryttarklubb
    repr 2010-05-31 − 2014-12-31
  • Uppsala Gasgenerator AB
    v ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Medaljdelegationen
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Gatu- och trafiknämnd
    led 2011-01-01 − 2011-12-31
  • Medaljdelegationen
    v ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Fyrishov AB
    omb-stadhus 2010-03-29 − 2010-12-31
  • Styrelsen för stiftelsen för rikssalens omhänderhavande
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    2:e v ordf 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Valberedningen
    v ordf 2006-11-06 − 2010-10-31
  • Fyrishov AB
    ombers-stadshus 2007-01-01 − 2010-03-29
  • Uppsala Konsert & Kongress AB
    ombers-kf 2003-01-01 − 2008-10-27
  • Business Arena Stockholm AB
    omb 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Medaljdelegationen
    led 1999-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsala Gasgenerator AB
    led 2001-01-28 − 2006-12-31
  • AB Upsala Stadsteater
    omb-stadhus 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsala Kommuns Fastighets AB
    omb-kf 1999-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunstyrelsen
    led 1994-11-07 − 2006-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2002-11-04 − 2006-10-31
  • Kommunfullmäktige
    1:e v ordf 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Valberedningen
    ordf 2002-11-05 − 2006-10-31
  • Upsala Stadsteaters produktions AB
    ombers-stadshus 2003-01-01 − 2004-12-31
  • Alsike Fastighets AB
    ombers-stadshus 2003-01-01 − 2004-07-01
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Beredning för fastighetsnämndens, VA- och avfallsnämndens, fritids- och naturvårdsnämndens och g...
    ordf 2002-03-01 − 2002-12-31
  • Alsike Fastighets AB
    omb-stadhus 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Valberedningen
    ordf 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Barn- och ungdomsutskottet
    led 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    led 1995-01-01 − 2002-10-31
  • Kommunfullmäktige
    1:e v ordf 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Miljövårdsrådet
    ordf 1994-11-09 − 2002-10-31
  • Business Arena Stockholm AB
    omb 1999-08-25 − 2002-08-25
  • Övergripande sysselsättningspolicy för Uppsala kommun
    led 2001-02-28 − 2001-04-30
  • Beredning för arbete och sysselsättning
    led 1999-01-01 − 2000-06-30
  • Kommittén för firande av 2000-årsskiftet
    led 1999-01-13 − 2000-01-31
  • SweBaltCop
    repr 1998-09-23 − 1999-12-31
  • AB Turitella vilande
    led 1996-04-25 − 1998-12-31
  • Uppsalahem Lokaler AB
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Alsike Fastighets AB
    omb 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Uppsalahem AB
    led 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Uppsala Kommuns Fastighets AB
    omb 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    omb 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Uppsalabuss AB
    ordf 1995-01-01 − 1998-12-31
  • AB Turitella
    led 1996-03-25 − 1998-12-31
  • Uppsalahem servicebostäder AB
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Barn- och ungdomsutskottet
    led 1994-11-09 − 1998-11-06
  • Kommunfullmäktige
    led 1979-11-01 − 1998-10-31
  • Valberedningen
    ordf 1996-08-26 − 1998-10-31
  • Stiftelsen Wärmlands nations nya studenthem
    led 1995-01-01 − 1996-12-31
  • Valberedningen
    led 1994-11-01 − 1996-08-25
  • Valberedningen
    suppl 1979-11-01 − 1985-10-31