Förtroendevald

Margit Borgström (KD)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Kommun Skolfastigheter AB
    led 2013-02-01 − 2014-12-31
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 2003-05-12 − 2014-12-31
  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    led 2007-02-28 − 2014-12-31
  • Uppsala Konsert & Kongress AB
    led 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Namngivningsnämnden
    led 2012-10-29 − 2014-12-31
  • Valberedningen
    led 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2014-10-14
  • Kulturnämnden
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Uppsala Konsert och Kongress AB
    suppl 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    led 2006-03-02 − 2006-12-31
  • Kulturnämnden
    ers 2003-09-29 − 2006-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2002-11-04 − 2006-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kulturnämnden
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-10-31