Förtroendevald

Fredrik Ahlstedt (M)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Svenska kommunförsäkrings AB
    suppl 2015-01-01 − 2017-04-23
  • Uppsala R2 AB
    suppl 2015-01-01 − 2017-03-26
  • Uppsala kommuns Gasgenerator AB
    led 2015-01-01 − 2015-06-15
  • Uppsala R 1 AB
    ordf 2012-07-01 − 2014-12-31
  • Krisledningsnämnden
    ordf 2012-02-01 − 2014-12-31
  • Destination Uppsala AB
    ordf 2012-03-26 − 2014-12-31
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    ordf 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2012-01-30 − 2014-12-31
  • Mälardalsrådet
    led 2012-01-30 − 2014-12-31
  • Uppsala läns pensionsstiftelse
    repr 2012-12-10 − 2014-12-31
  • Uppsala R2 AB
    led 2012-08-27 − 2014-12-31
  • Uppsala R 3 AB
    led 2012-08-27 − 2014-12-31
  • Svenska kommunförsäkrings AB
    led 2012-05-28 − 2014-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ordf 2012-01-30 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika krisledningsnämnd
    ordf 2012-02-01 − 2014-10-31
  • Politisk ledning
    råd 2012-02-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsens mark- och exploateringsutskott
    ordf 2011-01-01 − 2014-10-30
  • Uppsala Stadshus AB
    ordf 2012-01-30 − 2014-10-30
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala Kommun Skolfastigheter AB
    ordf 2012-12-10 − 2013-01-31
  • Uppsala kommun Sport- och rekreationsfastigheter AB
    ordf 2013-01-01 − 2013-01-31
  • Destination Uppsala AB
    led 2012-01-01 − 2012-03-26
  • Kommunstyrelsen
    ers 2010-11-01 − 2012-01-30
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2010-11-01 − 2012-01-30
  • AB Uppsalabuss
    ordf 2009-05-25 − 2012-01-02
  • AB Prebus
    ordf 2007-01-01 − 2009-06-08
  • Gamla Uppsalabuss AB
    ordf 2007-01-01 − 2009-06-08
  • Uppsala Läns Trafik AB
    ordf 2007-01-01 − 2009-06-08