Förtroendevald

Agneta Erikson (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Stockholms och Uppsala läns luftvårdsförbund
    ers 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Kulturnämnden
    led 2012-09-24 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Folkhälsorådet
    led 2011-03-02 − 2012-12-31
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    led 2011-01-01 − 2012-10-29
  • Stockholms och Uppsala läns luftvårdsförbund
    ers 2011-01-01 − 2011-12-31
  • Kommunala Pensionärsrådet KPR
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Äldrenämnden
    2:e v ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Gottsunda distriktsnämnd
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2005-01-26 − 2006-10-31
  • Gottsunda KDN
    ers 1999-11-27 − 2002-12-31