Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Agneta Erikson (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kulturnämndens upphandlingsutskott
    ers 2019-01-01 − 2019-09-25
  • Kulturnämndens arbetsutskott
    ers 2019-01-14 − 2019-09-25
  • Kulturnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Valberedningen
    ordf 2014-10-27 − 2018-10-14
  • Kommunfullmäktige
    led 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2015-01-01 − 2016-12-31
  • Stockholms och Uppsala läns luftvårdsförbund
    ers 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Kulturnämnden
    led 2012-09-24 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Folkhälsorådet
    led 2011-03-02 − 2012-12-31
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    led 2011-01-01 − 2012-10-29
  • Stockholms och Uppsala läns luftvårdsförbund
    ers 2011-01-01 − 2011-12-31
  • Äldrenämnden
    2:e v ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunala pensionärsrådet
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Gottsunda distriktsnämnd
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2005-01-26 − 2006-10-31
  • Gottsunda KDN
    ers 1999-11-27 − 2002-12-31