Förtroendevald

Monica Lindgren Peterson (V)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Konsert & Kongress AB
    ombers-stadshus 2011-01-31 − 2014-12-31
  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    led 2004-10-20 − 2014-12-31
  • Medaljdelegationen
    led 2008-01-28 − 2010-12-31
  • Gamla Uppsalabuss AB
    ombers-kf 2007-02-26 − 2008-02-25
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2008-02-21
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2008-01-28
  • Kommunstyrelsen
    ers 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2002-11-04 − 2006-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Socialnämnden
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Beredning för individ- och familjenämnden samt äldrenämndens ansvarsområden
    led 2002-03-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1994-11-28 − 1999-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Socialnämnden
    led 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1994-11-01 − 1994-11-27