Förtroendevald

Peter Nordgren (L)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Taxeringsnämnder
    suppl 1973-01-01 − 2073-12-31
  • Studentstaden AB
    ordf 2011-08-29 − 2014-12-31
  • Borgerlig begravning
    begra 1999-01-01 − 2014-12-31
  • 2 Torn AB
    led 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsalahem Attika AB
    ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsalahem AB
    ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Valberedningen
    ers 2011-12-12 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2006-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2006-11-01 − 2014-02-24
  • Uppsalahem Servicebostäder AB
    ordf 2007-01-01 − 2011-02-28
  • Registrerat Partnerskap
    regför 1995-01-01 − 2010-12-31
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 2003-05-12 − 2010-12-31
  • Fyrishov AB
    omb-kf 2008-03-31 − 2008-10-27
  • Uppsalahem AB
    v ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsala parkerings AB
    led 1999-03-29 − 2002-12-31
  • Borgerlig vigsel
    vig 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Uppsala Kommuns Fastighets AB
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Näringslivsberedningen
    led 1994-12-14 − 1998-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1996-08-21 − 1998-12-31
  • Musikens Hus AB
    led 1996-02-26 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1994-11-01 − 1998-10-31
  • Arbetsgrupp för översyn av förtroendevaldas ekonomiska förmåner
    led 1998-03-11 − 1998-10-31
  • Uppsala läns trafik AB
    v ordf 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Musikens Hus AB
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1977-01-01 − 1994-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1973-11-01 − 1994-10-31
  • Spårvägs AB Uppsala-Mälaren (vilande)
    led 1990-04-23 − 1991-12-31
  • Uppsala kommuns industrihus AB
    v ordf 1989-04-24 − 1991-12-31
  • Näringslivs- och sysselsättningsberedningen
    led 1986-01-01 − 1988-12-31
  • Fastighetsnämnden
    ordf 1986-01-01 − 1987-12-31
  • Fastighetsnämnden
    led 1977-01-01 − 1985-12-31
  • Fastighets AB Gottsunda Centrum
    omb 1977-01-01 − 1979-12-31
  • Fastighetsnämnden
    suppl 1974-01-01 − 1976-12-31