Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Magnus Åkerman (M)

Aktuella uppdrag

  • Medaljdelegationen vice ordförande
  • Styrelsen för stiftelsen för rikssalens omhänderhavande ersättare
  • Samverkansforum mellan lokala trossamfund och Uppsala kommun 2:e vice ordförande
  • Kommunfullmäktige 2:e vice ordförande
  • Uppsala Stadshus AB ers f ombud

Tidigare uppdrag

  • Borgerlig begravning
    begra 2021-01-01 − 2021-12-31
  • Borgerlig begravning
    begra 2020-03-30 − 2020-12-31
  • Styrelsen för stiftelsen för rikssalens omhänderhavande
    ers 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Medaljdelegationen
    v ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    2:e v ordf 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2007-01-01 − 2014-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2007-01-01 − 2014-02-24
  • Uppsala Konsert & Kongress AB
    ombers-stadshus 2009-06-08 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Uppsalabuss AB
    ombers-stadshus 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Uppsala Soldathemsförening
    repr 2007-01-31 − 2010-12-31
  • Krisledningsnämnden
    led 2007-01-01 − 2010-10-31
  • Uppsala kommun Utvecklingsfastigheter AB
    suppl 2006-05-29 − 2006-12-31
  • Musikens Hus AB
    suppl 1999-03-29 − 2002-12-31
  • Fyrishov AB
    led 2002-05-27 − 2002-12-31