Kakor (cookies)

Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Gunnel Jägare (UP)

Aktuella uppdrag

  • Arvodesberedningen ledamot

Tidigare uppdrag

  • Äldrenämnden
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2014-10-14
  • Folkhälsorådet
    led 2011-01-01 − 2012-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Äldrenämnden
    1:e v ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Uppsala Konsert & Kongress AB
    omb-stadhus 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunala pensionärsrådet
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2006-04-24 − 2006-12-31
  • Mälardalsrådets kultur- och turismutskott
    led 2004-02-23 − 2006-12-31
  • Gamla Uppsala distriktsnämnd
    v ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Valberedningen
    v ordf 2002-11-05 − 2006-10-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2006-04-23
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 1996-10-28 − 2003-05-11
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Uppsala Tourism AB
    suppl 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Centrala stadens KDN
    v ordf 1995-01-01 − 2002-12-31
  • Beredning för individ- och familjenämnden samt äldrenämndens ansvarsområden
    ers 2002-03-01 − 2002-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1996-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1994-11-01 − 2002-10-31
  • Ledningsgrupp för Uppsala 2012
    led 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Valberedningen
    ers 2000-12-01 − 2002-10-31
  • Jämställdhetskommittén
    led 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Polisstyrelsen
    ers 1995-01-01 − 1996-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Handikapprådet
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1991-11-01 − 1994-10-31