Förtroendevald

Agneta Gille (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsalabuss AB
    v ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Gamla Uppsalabuss AB
    ordf 2003-01-01 − 2003-06-16
  • Gamla Uppsalabuss AB
    ordf 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Prebus AB
    led 1999-03-01 − 2002-12-31
  • Uppsala läns trafik AB
    led 1999-03-01 − 2002-12-31
  • Uppsala läns trafik AB
    ordf 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Jämställdhetskommittén
    ordf 1997-04-24 − 1998-12-31
  • Gamla Uppsalabuss AB
    ordf 1996-02-26 − 1998-12-31
  • Prebus AB
    ordf 1996-01-01 − 1998-12-31
  • AB Oxdragaren
    suppl 1995-01-01 − 1996-08-31
  • Fastighetsnämnden
    ordf 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Leverantörsnämnden
    led 1993-01-01 − 1994-12-31
  • Servicenämnden
    led 1992-01-01 − 1992-12-31
  • Vaksala KDN
    ers 1989-08-25 − 1991-12-31