Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Stig Rådahl (M)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Omsorgsnämndens förstärkta arbetsutskott tillika upphandlingsutskott
    ers 2019-01-01 − 2019-12-31
  • LSS-rådet
    ers 2019-01-01 − 2019-12-31
  • Omsorgsnämndens individutskott
    ers 2019-06-18 − 2019-12-18
  • Kommunala Handikapprådet
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • LSS-rådet
    led 2016-04-27 − 2018-12-31
  • Omsorgsnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2016-09-16 − 2018-10-14
  • Nämnden för hälsa och omsorg
    ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunala Handikapprådet
    led 2011-03-31 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Handikapprådet
    led 2003-01-01 − 2010-12-31
  • Nämnden för vuxna med funktionshinder
    ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Beredningen mot utanförskap
    led 2007-02-28 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-01-30 − 2010-10-31
  • Nämnden för vuxna med funktionshinder
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Regionala rådet för drogfrågor
    ers 2004-11-23 − 2006-12-31
  • Teknisk beställarnämnd
    led 2001-03-27 − 2002-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 2000-10-30 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-12-31
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Teknisk beställarnämnd
    ers 1999-01-01 − 2001-03-26
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Tekniska utförarnämnden
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-05-14 − 1998-10-31
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Gatunämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31