Kakor (cookies)

Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Elnaz Alizadeh Ebadi (S)

Aktuella uppdrag

  • Kretia 2 Fastighets AB ordförande
  • Uppsalahem Fyrislundsgatan AB ordförande
  • Uppsalahem AB ordförande
  • Uppsalahem Rosendal AB ordförande
  • Kommunfullmäktige ledamot

Tidigare uppdrag

  • Kretia i Uppsala Kvarngärdet AB
    ordf 2023-01-01 − 2023-08-17
  • Uppsalahem Elmer AB
    ordf 2023-01-01 − 2023-08-17
  • Uppsalahem Elmer AB
    ordf 2019-01-01 − 2022-12-31
  • Kretia i Uppsala Kvarngärdet AB
    ordf 2019-01-01 − 2022-12-31
  • Uppsalahem AB
    ordf 2019-01-01 − 2022-12-31
  • Kretia 2 Fastighets AB
    ordf 2019-01-01 − 2022-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2018-10-15 − 2022-10-14
  • Uppsalahem Eksätragården AB
    ordf 2019-01-01 − 2022-08-12
  • Gottsunda Marknad AB / Uppsalahem Gottsunda AB
    ordf 2022-02-01 − 2022-08-12
  • Uppsalahem Elmer AB
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Kretia i Uppsala Kvarngärdet AB
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Uppsalahem Eksätragården AB
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Uppsalahem AB
    ordf 2016-10-03 − 2018-12-31
  • Östra Orgeln Bostäder AB
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Uppsalahem AB
    ordf 2015-01-01 − 2015-12-07
  • Studentstaden i Uppsala AB
    ordf 2015-01-01 − 2015-12-07
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Gatu- och samhällsmiljönämnden
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Trafiksäkerhetsrådet
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2014-10-14
  • Gatu- och trafiknämnd
    led 2011-01-01 − 2011-12-31
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    led 2004-08-30 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2003-01-01 − 2004-09-27
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    ers 2002-08-27 − 2002-12-31
  • Danmarks KDN
    ers 2000-06-19 − 2002-12-31