Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Johan Edstav (MP)

Aktuella uppdrag

  • Äldrenämnden 1:e vice ordförande
  • Äldrenämndens arbetsutskott vice ordförande
  • Arvodesberedningen ledamot
  • Styrgrupp för Närvård ersättare
  • Kommunfullmäktige ersättare

Tidigare uppdrag

  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Medaljdelegationen
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Uppsala Bostadsförmedling
    led 2015-06-15 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    1:e v ordf 2016-09-05 − 2018-10-14
  • Kommunfullmäktige
    led 2015-05-21 − 2016-09-04
  • Kommunfullmäktige
    ers 2014-10-15 − 2015-05-21
  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsalabuss AB
    v ordf 2011-01-01 − 2012-01-02
  • Alsike Fastighets AB
    suppl 2003-01-01 − 2004-07-01
  • Luthagens KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Delegation f tillstånd o tillsyn för alkohol
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Uppsala läns trafik AB
    suppl 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Prebus AB
    suppl 1999-03-01 − 2002-12-31
  • Alsike Fastighets AB
    suppl 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Gamla Uppsalabuss AB
    suppl 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Fyrishov AB
    rev 1999-01-01 − 1999-12-31
  • Fritidsnämnden
    ers 1996-12-16 − 1998-12-31