Coronaviruset och covid-19: Folkhälsomyndigheten och Region Uppsala har skärpt de allmänna råden i Uppsala län för att försöka bryta den ökade smittspridningen. Läs mer om covid-19 och coronaviruset

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Björn Lind (V)

Aktuella uppdrag

  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom ledamot

Tidigare uppdrag

  • Kommunala pensionärsrådet
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Omsorgsnämnden
    ers 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Nordvästra distriktsnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Centrala stadens KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Centrala stadens KDN
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Centrala stadens KDN
    led 1995-01-30 − 1995-12-31