Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Bertil Norbelie (M)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kulturnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Kulturnämnden
    led 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Bror Hjorthstiftelsen
    led 1999-01-01 − 2006-12-31
  • Bror Hjorthstiftelsen
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Bror Hjorthstiftelsen
    led 1995-01-01 − 1995-12-31