Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Arne Sandemo (M)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kulturnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2015-09-07 − 2016-12-31
  • Fritidsnämnden
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige valkrets 4
    led 1997-11-01 − 1998-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1994-11-01 − 1997-10-31
  • Fritidsnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1991-11-01 − 1994-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1988-11-01 − 1991-10-31