Från och med 23 juli råder skärpt eldningsförbud i hela Uppsala län. Läs mer om eldning och eldningsförbud.

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Gunvor Jernberg (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Namngivningsnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Namngivningsnämnden
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Stiftelsen Norrlandsgårdar
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Stiftelsen Waldenströmska studenthemmet
    led 1996-01-01 − 1996-12-31
  • Polisstyrelsen
    led 1996-01-01 − 1996-12-31
  • Polisstyrelsen
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Stiftelsen Norrlandsgårdar
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Stiftelsen Waldenströmska studenthemmet
    led 1995-01-01 − 1995-12-31