Coronaviruset och covid-19: Folkhälsomyndigheten och Region Uppsala har skärpt de allmänna råden i Uppsala län för att försöka bryta den ökade smittspridningen. Läs mer om covid-19 och coronaviruset

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Anders E Eriksson (S)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Styrelsen Uppsala vård och omsorg
    led 2015-01-01 − 2016-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    ers 2011-01-10 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Öster
    ers 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Norr
    ers 2011-01-01 − 2012-01-02
  • Invandrarnämnden
    led 1996-01-01 − 1997-12-15
  • Invandrarnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31