Coronaviruset och covid-19: Folkhälsomyndigheten och Region Uppsala har skärpt de allmänna råden i Uppsala län för att försöka bryta den ökade smittspridningen. Läs mer om covid-19 och coronaviruset

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Anders Åresten (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2018-11-05 − 2019-12-31
  • Räddningsnämnden
    led 2012-01-01 − 2013-05-27
  • Räddnings- och beredskapsnämnden
    led 1999-01-01 − 2011-12-31
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2010-06-07 − 2010-12-31
  • Uppsala Räddnings- och skyddscenter AB
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Räddnings- och beredskapsnämnden
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Stiftelsen Wärmlands nations nya studenthem
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Räddnings- och beredskapsnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31