Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se

Kontakt

Vill du veta mer om Fairtrade och hur vi tillsammans gör skillnad? Välkommen att ringa eller mejla.

E-post: uppsalafairtradecity@uppsala.se

Andreas Haesert, samordnare, Fairtrade City, Uppsala kommun
Telefon: 018-727 10 79
E-post: andreas.haesert@uppsala.se

Styrgrupp Fairtrade City

Namn Titel och organisation
Mohamad Hassan
Styrgruppsordförande
mohamad.hassan@uppsala.se
Styrgruppsordförande (kommunalråd, L)
Uppsala kommun
Andreas Haesert
Fairtrades kontakt
andreas.haesert@uppsala.se
Kontaktperson
Uppsala kommun
Bertil Högberg
Ambassadörskontakt
bertilh@bredband.net
Styrelseledamot
Uppsala Missionskyrka
Anna Rehnberg
anna.rehnberg@sensus.se
Styrelseledamot
Studieförbundet Sensus
Cajsa Johansson
Cajsa@cajsas-kok.se
Styrelseledamot
Cajsas kök
Charlotte Backlund
charlotte.backlund@bilda.nu
Styrelseledamot
Studieförbundet Bilda
Henric Engström
henric.eng@gmail.com
Styrelseledamot
Handelsanställdas förbund
Lisa Thörn
lisa@uppsalacity.se
Styrelseledamot
CitySamverkan
Maria Heldt
maria.heldt@uppsala.se
Styrelseledamot
Fackförbundet Vision
Therez Almerfors 
therez.almerfors@uppsala.se
Styrelseledamot (kommunalråd, M)
Uppsla kommun
Tobias Smedberg
tobias.smedberg@uppsala.se
Styrelseledamot (kommunalråd, V)
Uppsala kommun
Turid Apelgårdh
turid@tingochkaka.se
Styrelseledamot
SeSam