Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se

Kontakt

Vill du veta mer om Fairtrade och hur vi tillsammans gör skillnad? Välkommen att ringa eller mejla.

E-post: uppsalafairtradecity@uppsala.se

Andreas Haesert, samordnare, Uppsala Fairtrade City, Uppsala kommun
Telefon: 018-727 10 79
E-post: andreas.haesert@uppsala.se

Styrgrupp Fairtrade City

Namn Titel och organisation
Mohamad Hassan
Styrgruppsordförande
mohamad.hassan@uppsala.se
Styrgruppsordförande (kommunalråd, L)
Uppsala kommun
Andreas Haesert
Fairtrades kontakt
andreas.haesert@uppsala.se
Kontaktperson
Uppsala kommun
Jonatan Andersson
jonatandersson@gmail.com
Engagemangsansvarig
Bertil Högberg
Ambassadörskontakt
bertilh@bredband.net

Styrgruppsledamot
Uppsala Missionskyrka
Fairtrade Shop Globalen

Cajsa Johansson
Cajsa@cajsas-kok.se
Styrgruppsledamot
Cajsas kök
Charlotte Backlund
charlotte.backlund@bilda.nu
Styrgruppsledamot
Studieförbundet Bilda
Henric Engström
henric.eng@gmail.com
Styrgruppsledamot
Handelsanställdas förbund
Lisa Thörn
lisa@uppsalacity.se
Styrgruppsledamot
CitySamverkan
Maria Heldt
maria.heldt@uppsala.se
Styrgruppsledamot
Fackförbundet Vision
Madeleine Andersson
madeleine.andersson@pol.uppsala.se
Styrgruppsledamot (M)
Uppsala kommun
Hanna Victoria Mörck
hanna-victoria.morck@uppsala.se
Styrgruppsledamot(kommunalråd, V)
Uppsala kommun
Turid Apelgårdh
turid@tingochkaka.se
Styrgruppsledamot
SeSam