Förtroendevald

Aktar Zaman (L)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Barn- och ungdomsnämnden
    ers 2008-02-25 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-03-23 − 2010-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-11-01 − 2010-03-23
  • Vendels Grus AB
    suppl 2003-01-01 − 2008-01-28
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2006-01-30 − 2006-12-31
  • Gamla Uppsala distriktsnämnd
    ers 2003-01-01 − 2004-12-13
  • Invandrarnämnden
    v ordf 1999-01-01 − 2002-04-22
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1992-01-28 − 1994-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1991-11-01 − 1994-10-31
  • Gamla Uppsala KDN
    ers 1992-01-01 − 1992-01-27
  • Invandrarnämnden
    ers 1990-03-26 − 1991-12-31