Kakor (cookies)

Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Carl Lindberg (S)

Aktuella uppdrag

  • Kommunfullmäktige 1:e vice ordförande
  • Uppsala interreligiösa råd 1:e vice ordförande
  • Medaljdelegationen ledamot

Tidigare uppdrag

  • Upplandsstiftelsen
    ombers 2020-04-28 − 2022-12-31
  • Uppsala interreligiösa råd
    1:e v ordf 2019-01-01 − 2022-12-31
  • Medaljdelegationen
    led 2019-01-01 − 2022-12-31
  • Kommunfullmäktige
    1:e v ordf 2018-10-15 − 2022-10-14
  • Styrelsen för stiftelsen för rikssalens omhänderhavande
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Medaljdelegationen
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Uppsala Stadshus AB
    omb 2015-01-01 − 2018-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ordf 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Fanstafonden
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala Stadshus AB
    omb 2014-10-30 − 2014-12-31
  • Stiftelsen Nykterhetsvännernas studenthem
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Stift Västmanlands-Dala nations studentbostäder
    suppl 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Stiftelsen Nykterhetsvännernas studenthem
    rev 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Utbildnings- och arbetsmarknadsnämnden
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-11-01 − 2010-10-31