Förtroendevald

Urban Wästljung (L)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Styrelsen för teknik och service
    v ordf 2015-01-01 − 2016-12-31
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    led 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2014-10-15 − 2014-12-18
  • Kommunfullmäktige
    led 2008-04-24 − 2014-10-14
  • Grafiskt Utbildningscenter AB
    omb-stadhus 2011-01-01 − 2012-07-01
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-11-01 − 2008-04-24
  • Folkhälsorådet
    led 2004-12-01 − 2006-12-31
  • IK Sirius Fotboll
    repr 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Fritids- och naturvårdsnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31