Förtroendevald

Ulla-Stina Claeson (V)

Aktuella uppdrag

  • Bror Hjorthstiftelsen ordförande

Tidigare uppdrag

  • Kulturnämnden
    v ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kulturnämnden
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2007-09-13 − 2010-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-11-01 − 2007-09-13
  • Kulturnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kulturnämnden
    led 2000-11-28 − 2002-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1996-07-05 − 2002-10-31
  • Ledningsgrupp för övergripande biblioteksplan
    led 1998-03-11 − 2000-12-31
  • Kulturnämnden
    ers 1999-01-01 − 2000-11-27
  • Kulturnämnden
    ers 1989-01-01 − 1991-12-31