Förtroendevald

Torsten Tornberg (M)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Brottsförebyggande rådet
    ordf 2011-02-16 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2011-01-10 − 2014-12-31
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2011-06-13 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Norr
    ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Söder
    ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Brottsförebyggande rådet
    ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2007-01-10 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Uppsala Kommuns Fastighets AB
    ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2010-10-31
  • Produktionsnämnden för vård och bildning
    led 2007-01-01 − 2009-10-26
  • Uppsalabuss AB
    ordf 2007-01-01 − 2009-05-25
  • Gottsunda distriktsnämnd
    v ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsalabuss AB
    v ordf 2006-04-24 − 2006-12-31
  • Produktionsnämnden för vård och bildning
    ers 2003-12-15 − 2006-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2006-04-24 − 2006-12-31
  • Uppsalabuss AB
    v ordf 2003-01-01 − 2004-03-29
  • Produktionsnämnden för vård och bildning
    ers 2003-01-01 − 2003-12-11
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Uppsalabuss AB (beställarbolaget)
    v ordf 1999-01-01 − 2002-12-31
  • AB Turitella
    led 1999-03-29 − 2002-12-31
  • Luthagens KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • AB Turitella vilande
    led 1999-03-29 − 2002-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    omb 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Ledningsgrupp för Uppsala 2012
    led 2000-05-03 − 2002-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1991-11-01 − 2002-10-31
  • Räddnings- och beredskapsnämnden
    led 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Byggnadsnämnden
    led 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Miljövårdsrådet
    ers 1995-02-01 − 1998-11-06
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1988-11-01 − 1991-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1985-11-01 − 1988-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1979-11-01 − 1982-10-30
  • Kommunfullmäktige
    ers 1976-11-01 − 1979-10-31