Förtroendevald

Torbjörn Aronson (KD)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Utbildnings- och arbetsmarknadsnämnden
    1:e v ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2013-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2012-12-06
  • Folkhälsorådet
    led 2007-03-21 − 2012-10-22
  • Spårvägs AB Uppsala-Mälaren (vilande)
    led 2007-02-26 − 2010-12-31
  • Beredningen mot utanförskap
    led 2007-02-28 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2009-05-25 − 2010-12-31
  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2009-05-25
  • Uppsalabuss AB
    ombers-kf 2007-01-01 − 2008-10-27
  • Styrgrupp för översyn av det kommunala bolagsägandet
    led 2007-04-04 − 2008-02-25
  • Arbetsmarknadsnämnden
    ers 2007-02-28 − 2007-12-31
  • Östra distriktsnämnden
    v ordf 2005-12-12 − 2006-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Kommunstyrelsens arbetsgivarutskott
    led 1998-11-11 − 2001-10-31
  • Kommunstyrelsens barn- och ungdomsutskott
    adj 1998-11-11 − 2001-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 1998-11-02 − 2001-10-29
  • Kommunstyrelsen
    ers 1998-11-01 − 2001-09-30
  • Demokratiberedningen
    led 1999-03-17 − 1999-09-08