Förtroendevald

Tone Tingsgård (S)

Aktuella uppdrag

  • Borgerlig begravning begravningsförrättare
  • Valnämnden ersättare

Tidigare uppdrag

  • Borgerlig begravning
    begra 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    v ordf 2007-02-28 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1988-11-01 − 2010-10-31
  • Uppsala Konsert och Kongress AB
    suppl 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    led 2003-03-26 − 2006-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1989-01-01 − 2002-12-31
  • Arbetsgrupp för översyn av ERS 99
    ordf 2001-05-30 − 2002-11-30
  • Medaljdelegationen
    led 1996-03-26 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktiges presidium
    1:e v ordf 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Polisstyrelsen
    ers 1995-01-01 − 1996-12-31
  • Svartbäckens KDN
    v ordf 1992-01-01 − 1994-12-31
  • Skolstyrelsen
    ordf 1985-02-25 − 1991-12-31
  • Svartbäckens KDN
    ordf 1991-03-26 − 1991-12-31
  • Svartbäckens KDN
    ers 1990-08-27 − 1991-03-25
  • Svartbäckens KDN
    v ordf 1986-01-01 − 1988-12-31
  • Kommunfullmäktige
    suppl 1986-11-01 − 1988-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1986-01-01 − 1987-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1982-11-01 − 1985-10-31
  • Skolstyrelsen
    led 1980-09-29 − 1985-02-24
  • Vuxenutbildningsrådet
    v ordf 1980-01-01 − 1982-12-31
  • Skolstyrelsen
    suppl 1977-01-01 − 1980-09-28
  • Vuxenutbildningsrådet
    suppl 1979-01-01 − 1979-12-31