Förtroendevald

Susanne Eriksson (S)

Aktuella uppdrag

  • Studentstaden i Uppsala AB ordförande
  • Fyrisåns vattenförbund ers f ombud
  • Politisk ledning politisk sekreterare
  • Kommunfullmäktige ledamot
  • Regionförbundet Uppsala län ersättare

Tidigare uppdrag

  • Uppsalahem AB
    ordf 2015-01-01 − 2016-10-03
  • Uppsalahem AB
    2:e v ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • 2 Torn AB
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Upplandsstiftelsen
    omb 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Studentstaden AB
    2:e v ordf 2011-08-29 − 2014-12-31
  • Uppsalahem Attika AB
    2:e v ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsalahem Servicebostäder AB
    2:e v ordf 2011-01-01 − 2011-02-28
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2003-11-24 − 2010-10-31
  • AB Upsala Stadsteater
    omb-kf 2007-01-01 − 2008-10-27
  • Uppsala Räddnings- och skyddscenter AB
    ombers 2004-08-30 − 2006-12-31
  • Spårvägs AB Uppsala-Mälaren (vilande)
    omb-kf 2004-08-30 − 2006-12-31
  • Upgårda AB
    ombers-stadshus 2004-08-30 − 2006-12-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2003-12-15 − 2006-10-31