Förtroendevald

Stefan Hanna (C)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Miljövårdsrådet
    ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala R 1 AB
    led 2012-07-01 − 2014-12-31
  • Trafiksäkerhetsrådet
    ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Folkhälsorådet
    ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Dalabanans intresseförening
    repr 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Gatu- och samhällsmiljönämnden
    ordf 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Krisledningsnämnden
    led 2010-05-01 − 2014-12-31
  • Klimatkommunerna
    omb 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Mälardalsrådet
    ers 2011-01-31 − 2014-12-31
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    led 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Politisk ledning
    råd 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2010-05-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika krisledningsnämnd
    led 2010-05-01 − 2014-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2010-04-30 − 2014-10-30
  • Kommunfullmäktige
    led 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala kommun Sport- och rekreationsfastigheter AB
    led 2013-01-01 − 2013-01-31
  • Uppsala Kommun Skolfastigheter AB
    led 2012-12-10 − 2013-01-31
  • Gatu- och trafiknämnd
    ers 2008-02-25 − 2010-12-31
  • Kommunala Pensionärsrådet KPR
    adj 2010-09-10 − 2010-12-31
  • Politisk ledning
    polsekr 2010-03-29 − 2010-04-30