Förtroendevald

Staffan Yngve (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Stift Västmanlands-Dala nations studentbostäder
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Äldrenämnden
    led 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2014-10-14
  • Stift Västmanlands-Dala nations studentbostäder
    led 1996-10-29 − 2010-12-31
  • Uppsala Konsert och Kongress AB
    omb-kf 2003-01-01 − 2008-10-27
  • Uppsalabuss AB
    omb-kf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • AB Uppsala Kommunfinans
    omb-stadhus 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Grafiskt Utbildningscenter AB
    ordf 2003-08-26 − 2006-12-31
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2002-11-04 − 2006-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Graphiskt Utbildningscenter AB
    led 2003-01-01 − 2003-08-25
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Beredning f barn-och ungdomsnämnd och utbildnings- och arbetsmarknadsnämndens ansvarsområden
    ordf 2002-02-01 − 2002-12-31
  • Musikens Hus AB
    omb-kf 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1995-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 1998-11-07 − 2002-10-31
  • Kommunstyrelsens arbetsgivarutskott
    ers 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Miljövårdsrådet
    ers 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1994-11-01 − 2002-10-31
  • Delegation f tillstånd o tillsyn för alkohol
    led 1997-03-25 − 1998-12-31
  • Upgårda AB
    ordf 1997-06-16 − 1998-12-31
  • Uppsala Stadshotell AB
    ombers 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Musikens Hus AB
    omb 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Folkrörelsearkivet i Uppsala län
    rev 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Spårvägs AB Uppsala-Mälaren
    ombers 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Stiftelsen Uplandsgårdar
    ordf 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunstyrelsen
    led 1997-01-01 − 1998-11-06
  • Barn- och ungdomsutskottet
    ordf 1994-11-09 − 1998-11-06
  • Uppsala Stadshus AB
    led 1997-01-01 − 1998-11-01
  • Uppsala Stadshus AB
    ers 1995-01-01 − 1996-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 1994-11-07 − 1996-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1988-11-01 − 1994-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1986-10-27 − 1988-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1982-11-01 − 1986-10-26