Förtroendevald

Ove Hjorth (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Socialnämnden
    ers 2015-01-01 − 2015-05-31
  • Nämnden för hälsa och omsorg
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2012-08-27 − 2014-12-31
  • Valberedningen
    ers 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2014-10-14
  • Nämnden för vuxna med funktionshinder
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Rasbo Allaktivitetshus
    rev 2003-08-25 − 2006-12-31
  • Grafiskt Utbildningscenter AB
    suppl 2003-10-23 − 2006-12-31
  • Gamla Uppsala distriktsnämnd
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2004-11-16 − 2006-10-31
  • Uppsalabuss AB
    led 2003-01-01 − 2004-03-29
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Vaksala KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Vaksala KDN
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1996-10-01 − 1998-12-31
  • Gamla Uppsalabuss AB
    led 1996-02-26 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1994-11-01 − 1998-10-31
  • Prebus AB
    led 1995-04-25 − 1995-12-31
  • Uppsala läns trafik AB
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Vaksala KDN
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Uppsala läns trafik AB
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31