Förtroendevald

Monica Östman (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2018-10-14
  • Plan- och byggnadsnämnden
    v ordf 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    led 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Miljövårdsrådet
    led 2011-01-01 − 2012-12-31
  • Uppsala Ridcenter/Ridklubb
    repr 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2003-01-01 − 2010-12-31
  • Byggnadsnämnden
    v ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Styrgrupp med övergripande ansvar för arbetet med översiktsplanen
    led 2008-01-30 − 2010-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ordf 1996-01-01 − 2006-12-31
  • Referensgrupp för genomförande av försäljning av tillgångar
    led 2004-06-09 − 2006-12-31
  • Planeringsberedningen
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Uppsala Gasgenerator AB
    omb 2001-01-28 − 2002-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Nytt kollektivtrafiksystem i Uppsala
    led 1999-01-01 − 2002-10-31
  • Ledn.gr. f Uppsala C och Ö. stationsområdet
    led 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Ledningsgrupp för Uppsala 2012
    led 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Jury för arkitekttävling-Konsert- och kongresshus i kv. Gerd
    repr 2001-12-12 − 2002-06-10
  • Ledningsgruppen för Glad Stad
    ordf 1999-06-15 − 1999-10-31
  • AB Turitella
    suppl 1996-03-25 − 1998-12-31
  • Uppsalabuss AB
    suppl 1996-02-26 − 1998-12-31
  • Uppsalabuss AB
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Byggnadsnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31