Förtroendevald

Mohammed Alassaad (S)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2011-01-01 − 2014-12-31
  • KFUM Uppsala badmintonklubb
    rev 2007-01-01 − 2007-10-29
  • Barn- och ungdomsnämnden
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2004-10-25 − 2006-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2002-11-01 − 2004-10-25
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Invandrarnämnden
    led 1995-01-01 − 2002-12-31