Förtroendevald

Mohamad Hassan (L)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Socialnämnden
    2:e v ordf 2015-01-01 − 2016-12-31
  • Uppsala kommuns Gasgenerator AB
    suppl 2015-01-01 − 2015-06-15
  • Socialnämnden Individutskott Söder
    ers 2015-01-01 − 2015-05-31
  • Partnerskap Varumärke Uppsala
    repr 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala läns pensionsstiftelse
    repr 2012-12-10 − 2014-12-31
  • IK Sirius
    repr 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    led 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Uppsala R 1 AB
    led 2012-07-01 − 2014-12-31
  • Healthy Cities Hälsosamma städer
    repr 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunala handikapprådet
    ordf 2011-03-31 − 2014-12-31
  • Samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet i U-a län
    led 2008-06-10 − 2014-12-31
  • Krisledningsnämnden
    1:e v ordf 2010-11-01 − 2014-12-31
  • Arbetsmarkandsrådet
    repr 2011-03-09 − 2014-12-31
  • Utbildnings- och arbetsmarknadsnämnden
    ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Politisk ledning
    råd 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika krisledningsnämnd
    1:e v ordf 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsen
    1:e v ordf 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    1:e v ordf 2010-11-01 − 2014-10-30
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala kommun Sport- och rekreationsfastigheter AB
    led 2013-01-01 − 2013-01-31
  • Uppsala Kommun Skolfastigheter AB
    led 2012-12-10 − 2013-01-31
  • Beredningen mot utanförskap
    led 2007-02-28 − 2010-12-31
  • Krisledningsnämnden
    led 2010-03-29 − 2010-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2010-04-01 − 2010-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2010-04-01 − 2010-10-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2010-03-29
  • Arbetsmarknadsnämnden
    led 2003-07-01 − 2006-12-31
  • Utbildnings- och arbetsmarknadsnämnden
    v ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1999-08-30 − 2002-12-31