Förtroendevald

Magnus Åkerman (M)

Aktuella uppdrag

  • Styrelsen för stiftelsen för rikssalens omhänderhavande ersättare
  • Medaljdelegationen vice ordförande
  • Kommunfullmäktige 2:e vice ordförande

Tidigare uppdrag

  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2007-01-01 − 2014-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2007-01-01 − 2014-02-24
  • Uppsala Konsert & Kongress AB
    ombers-stadshus 2009-06-08 − 2010-12-31
  • Uppsala Soldathemsförening
    repr 2007-01-31 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Uppsalabuss AB
    ombers-stadshus 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Krisledningsnämnden
    led 2007-01-01 − 2010-10-31
  • Uppsala kommuns industrihus AB
    suppl 2006-05-29 − 2006-12-31
  • Fyrishov AB
    led 2002-05-27 − 2002-12-31
  • Musikens Hus AB
    suppl 1999-03-29 − 2002-12-31