Förtroendevald

Louise Landerholm Bill (M)

Aktuella uppdrag

Louise Landerholm Bill har inte några aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kommunfullmäktige
    led 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Kommunala pensionärsrådet
    led 2015-01-07 − 2015-09-22
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2015-01-01 − 2015-09-07
  • Kommunstyrelsen
    ers 2012-11-26 − 2015-09-07
  • Gatu- och samhällsmiljönämnden
    led 2015-01-01 − 2015-09-07
  • Uppsala Bostadsförmedling
    v ordf 2015-06-15 − 2015-09-07
  • Uppsala Parkerings AB
    suppl 2014-02-24 − 2015-09-07
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    led 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Gatu- och samhällsmiljönämnden
    1:e v ordf 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2012-11-26 − 2014-02-24
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2005-10-17
  • Kommunstyrelsen
    ers 2002-11-01 − 2005-09-26
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2005-09-26
  • Barn- och ungdomsnämnden
    led 2003-01-01 − 2005-09-26
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2002-11-04 − 2005-09-26
  • Musikens Hus AB
    ombers-stadshus 2003-01-01 − 2005-09-26
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Musikens Hus AB
    ombers-stadshus 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Jury för arkitekttävling-Konsert- och kongresshus i kv. Gerd
    repr 2002-03-13 − 2002-06-10
  • Teknisk beställarnämnd
    led 1999-01-01 − 2001-03-26
  • Teknisk beställarnämnd
    led 1996-06-18 − 1996-06-17
  • Teknisk beställarnämnd
    ers 1996-01-01 − 1996-06-17
  • Teknisk beställarnämnd
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Gatunämnden
    ers 1993-01-01 − 1994-12-31