Förtroendevald

Liza Boëthius (V)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Socialnämnden Individutskott Ensamkommande
    led 2017-04-26 − 2018-12-31
  • Socialnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Socialnämnden Individutskott 4
    ordf 2015-06-01 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2018-10-14
  • Valberedningen
    led 2014-10-27 − 2018-10-14
  • Socialnämnden Individutskott Norr
    led 2017-04-26 − 2017-04-26
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2015-01-01 − 2016-12-31
  • Nämnden för hälsa och omsorg
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Valberedningen
    ers 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunala handikapprådet
    led 2011-03-31 − 2012-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2012-09-07 − 2012-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2008-01-28 − 2010-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2007-03-29 − 2010-12-31
  • Nämnden för vuxna med funktionshinder
    led 2003-01-01 − 2010-12-31
  • Handikapprådet
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2008-10-27 − 2010-10-31
  • Valberedningen
    led 2006-11-06 − 2010-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2008-11-24 − 2010-10-31
  • Folkhälsorådet
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-01-30 − 2006-10-31
  • Socialnämnden
    ers 2002-08-28 − 2002-12-31