Förtroendevald

Leif Boström (KD)

Aktuella uppdrag

  • Socialnämnden Individutskott 2 vice ordförande
  • Socialnämnden Individutskott 1 ersättare
  • Socialnämnden ledamot

Tidigare uppdrag

  • Socialnämnden Individutskott 2
    v ordf 2015-06-01 − 2018-12-31
  • Socialnämnden
    ers 2017-01-30 − 2018-12-31
  • Socialnämnden
    led 2015-01-01 − 2017-01-29
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Väster
    ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2011-01-10 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Väster
    ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2007-01-10 − 2010-12-31
  • Barn- och ungdomsnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Bälinge IF
    repr 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Björklinge-Bälinge KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Beredning f barn-och ungdomsnämnd och utbildnings- och arbetsmarknadsnämndens ansvarsområden
    led 2002-02-01 − 2002-12-31
  • Kommunstyrelsens barn- och ungdomsutskott
    adj 2001-11-21 − 2002-10-31