Förtroendevald

Lars-Erik Prosén (KD)

Aktuella uppdrag

  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna ledamot

Tidigare uppdrag

  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Grafiskt Utbildningscenter AB
    suppl 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2010-09-03 − 2010-10-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2006-02-27 − 2006-12-31
  • Grafiskt Utbildningscenter AB
    suppl 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Valberedningen
    ers 2002-12-01 − 2006-10-31
  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    led 2003-06-16 − 2004-03-29
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 1999-07-01 − 2003-05-11
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Nämnden för frivillig utbildning
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Valberedningen
    led 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Gottsunda KDN
    led 1995-01-01 − 1998-12-31