Förtroendevald

Karolina Hilding (L)

Aktuella uppdrag

  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna ledamot

Tidigare uppdrag

  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Planeringsberedningen
    led 2007-01-31 − 2010-12-31
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Beredningen mot utanförskap
    led 2007-02-28 − 2010-12-31
  • Stiftelsen Nordbankens donation Uplandsbanken 120 år i Uppsala
    led 2006-10-01 − 2010-12-31
  • Kommunstyrelsen
    1:e v ordf 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika finansutskott och arbetsgivarutskott
    led 2006-10-01 − 2010-10-31
  • Krisledningsnämnden
    1:e v ordf 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Politisk ledning
    råd 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2010-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    1:e v ordf 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Arbetsmarknadsnämnden
    ordf 2007-01-31 − 2007-12-31
  • Samarbetsnämnden för Uppsala garnison
    ers 2006-10-01 − 2007-01-31
  • Referensgrupp för genomförande av försäljning av tillgångar
    led 2006-10-01 − 2006-12-31
  • Utskottet för demokrati, integration och jämställdhet
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Planeringsberedningen
    led 2006-10-01 − 2006-12-31
  • Krisledningsnämnden
    led 2006-09-25 − 2006-11-06
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2002-11-04 − 2006-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2006-09-25 − 2006-10-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2002-11-01 − 2006-09-25
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Jämställdhetskommittén
    v ordf 2001-01-27 − 2002-12-31