Förtroendevald

Jonny Husén (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Nämnden för hälsa och omsorg
    led 2011-05-02 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2012-10-02 − 2014-10-14
  • Kommunfullmäktige
    ers 2012-10-01 − 2012-10-01
  • Nämnden för vuxna med funktionshinder
    ers 2011-01-01 − 2011-05-02
  • Uppsala stadsteater AB
    suppl 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Produktionsnämnden för sjävstyrande kommunala skolor
    v ordf 2008-06-09 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2009-10-23 − 2010-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2004-03-29 − 2009-10-23
  • Kommunala pensionärsrådet
    ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Äldrenämnden
    ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Beredning för individ- och familjenämnden samt äldrenämndens ansvarsområden
    led 2002-03-01 − 2002-12-31
  • Svartbäckens KDN
    ordf 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Svartbäckens KDN
    ordf 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Svartbäckens KDN
    ordf 1995-01-01 − 1995-12-31