Förtroendevald

Jonas Segersam (KD)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika krisledningsnämnd
    ers 2015-05-06 − 2018-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2014-11-01 − 2018-10-31
  • Politisk ledning
    råd 2015-04-27 − 2018-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2015-05-25 − 2018-10-30
  • Kommunfullmäktige
    led 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Valberedningen
    led 2014-10-27 − 2018-10-14
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2015-04-27 − 2016-12-31
  • Styrelsen Uppsala vård och omsorg
    2:e v ordf 2015-04-27 − 2016-12-31
  • Socialnämnden Individutskott Norr
    ers 2015-06-01 − 2016-06-01
  • Socialnämnden
    ers 2015-01-01 − 2015-05-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2015-01-01 − 2015-04-27
  • Bror Hjorthstiftelsen
    ordf 2009-08-31 − 2014-12-31
  • Danmarks KDN
    ers 2002-04-22 − 2002-12-31
  • Danmarks KDN
    ers 2001-10-30 − 2002-03-25