Förtroendevald

Jan Hedvall (M)

Aktuella uppdrag

  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna vice ordförande

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2012-09-24 − 2015-12-31
  • Kulturnämnden
    ers 2014-01-27 − 2014-12-31
  • Nämnden för serveringstillstånd och lotterier
    ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Produktionsnämnden för sjävstyrande kommunala skolor
    ers 2008-06-09 − 2010-12-31
  • Nämnden för serveringstillstånd och lotterier
    v ordf 2006-03-27 − 2006-12-31