Förtroendevald

Irene Zetterberg (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala kommuns Gasgenerator AB
    ombers-stadshus 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Upplandsstiftelsen
    omb 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2010-11-01 − 2014-02-24
  • Grafiskt Utbildningscenter Media AB
    suppl 2008-03-31 − 2010-12-31
  • Grafisk Utbildningscenter Teknik AB
    suppl 2008-03-31 − 2010-12-31
  • Grafiskt Utbildningscenter AB
    v ordf 2008-02-25 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2004-03-29 − 2010-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2006-11-01 − 2009-04-27
  • Kommunstyrelsen
    ers 2006-11-01 − 2009-04-27
  • Spårvägs AB Uppsala-Mälaren (vilande)
    ombers-kf 2007-01-01 − 2008-10-27
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2006-02-27 − 2006-12-31
  • Referensgrupp för genomförande av försäljning av tillgångar
    led 2004-06-09 − 2006-12-31
  • 2 Torn AB
    ordf 2004-06-14 − 2006-12-31
  • Planeringsberedningen
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Fastighetsnämnden
    ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2006-02-26
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2002-12-31
  • Teknisk beställarnämnd
    ordf 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Beredning för fastighetsnämndens, VA- och avfallsnämndens, fritids- och naturvårdsnämndens och gatu- och trafiknämndens ansvarsområden
    led 2002-03-01 − 2002-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Ledn.gr. f Uppsala C och Ö. stationsområdet
    led 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Ledningsgrupp för Uppsala 2012
    led 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Ledningsgruppen för Glad Stad
    led 1999-06-15 − 1999-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Teknisk beställarnämnd
    ordf 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1994-11-01 − 1998-10-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ordf 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1985-11-01 − 1988-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1982-11-01 − 1985-10-31