Förtroendevald

Huseyin Alpergin (V)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Styrelsen för vård och bildning
    led 2012-07-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Styrelsen för vård och bildning
    ers 2011-01-01 − 2012-03-26
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2007-01-10 − 2010-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2007-04-11 − 2010-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Norr
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2010-10-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2004-05-24 − 2006-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2004-05-24 − 2006-10-31
  • Barn- och ungdomsnämnden
    led 2003-01-01 − 2004-09-27
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2001-08-28 − 2002-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Beredning f barn-och ungdomsnämnd och utbildnings- och arbetsmarknadsnämndens ansvarsområden
    led 2002-02-01 − 2002-12-31
  • Gamla Uppsala KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Vaksala KDN
    led 1995-01-01 − 1998-12-31