Förtroendevald

Görel Sävborg Lundgren (S)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Stiftelsen för Dag Hammarskjöldsbiblioteket
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Uppsala Vatten och Avfall AB
    led 2008-09-29 − 2009-03-30
  • VA- och avfallsnämnd
    ers 2007-01-01 − 2008-12-31
  • Uppsala Vatten och Avfall AB
    ers 2008-06-10 − 2008-09-29
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 1999-01-01 − 2006-12-31
  • Nämnden för frivillig utbildning
    led 1996-01-01 − 1996-11-25
  • Nämnden för frivillig utbildning
    led 1995-01-01 − 1995-12-31