Förtroendevald

Finn Hedman (MP)

Aktuella uppdrag

  • Bror Hjorthstiftelsen ledamot

Tidigare uppdrag

  • Bror Hjorthstiftelsen
    ers 2015-01-19 − 2017-03-26
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2015-01-01 − 2015-03-30
  • Kulturnämnden
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Namngivningsnämnden
    led 2011-09-29 − 2014-12-31